Anneler Günü

29 Nisan 2022
Anneler Günü

Annelerimiz hepimiz için en değerli varlıklar.. Bizi en derin sevgisiyle, ilgisiyle besleyen, büyüten, her anımızda yanımızda olan değerli annelerin; anne olmayı dileyenlerin, bir çiçeğin, bir kedinin annesi olanların ve her daim kalbimizde yaşayacak olan tüm annelerin anneler günü kutlu olsun!

Anneler Günü Ne Zaman Kutlanmaya Başladı?

Anneler günü ne zaman, ilk ne zaman kutlanmaya başlandı gibi soruların cevabı olarak, her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan özel bir gün olan Anneler Günü tarihine baktığımızda mitolojik rivayetler karşımıza çıkmaktadır. Antik Yunan’da tanrı ve tanrıçalarının annesi olan Rhea adına düzenlenen ve ilkbaharda gerçekleştirilen kutlamalar görülmektedir. Antik Roma’ya geldiğimizde ise bereket tanrıçası Kibele adına düzenlenen çeşitli kutlamalar gerçekleştirilmiştir.

1600’lerde ise İngiltere’de “Anneler Pazarı” geleneği vardı. Hristiyanlıkta da “Kilise Ana” kutlamasına dönüşmüştür.

Daha yakın bir tarihe gelecek olursak, bugünkü Anneler Günü’nün ise ilk olarak 1914 yılında kutlanmaya başladığı bilinmektedir. Amerika’nın Virginia eyaletinde yaşayan Anaa Jarvis isimli kadın 1905 yılında annesini kaybeder. Bu üzüntüsüyle her yıl annesini anmak içi bir etkinlik düzenlemek ister. Bunun için okulundaki 407 öğrenciyle ilk anma etkinliğini gerçekleştirir. İlk başlarda uygun görülmese de 1914 yılında ülke genelinde resmileşir ve her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü pek çok ülkede kutlanarak günümüze kadar devam eden bir gelenek bir özel gün olmaya devam etmiştir.

Türkiye ilk Anneler Günü ise 9 Mayıs 1955’te kutlanmıştır.

zebra casa anneler günü

Kaynak: Pexels

Anneler Günü  Hediye Önerisi

Bugünde annelerimizi özel hissettirmek, sevgimizin bir yansıması olarak onlara hediyeler alır, elbette bu özel günün onlar için güzel geçmesini sağlamaya çalışırız. Anneler günü hediyesi seçmek hayatımızdaki en değerli insanı mutlu etmek için özenle düşünülmesi gereken bir durumdur. Anneye alınacak hediyeler düşünüldüğünde size birkaç fikir önerimiz var.

Bugün onları güzel bir geziye çıkarabilirsiniz.

Baş başa güzel bir yemek organize edebilirsiniz.

Ona en sevdiği, mis gibi bahar çiçeklerinden hediye edebilirsiniz.

zebra casa anneler günü

Zebra Casa Moly Müslin Pike Set

Zebra Casa’da sizi de mutlu edecek şekilde en güzel anneler için hediye önerisi Moly Müslin Nevresimli Pike Seti ile geliyor! Yumuşacık pamuklu nevresimi, müslin pikesi ve en güzel renkleriyle annelerinizin rahat ve konforlu uykuları için sizleri bekliyor. Üstelik Anneler Günü’ne özel %50 indirimli fiyatıyla bu fırsatı kaçırmayın. Şimdi hemen zebracasa.com’dan anneniz için bir Moly Müslin Pike Seti seçin!

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.