Evinizi Kışa Hazırlayın

20 Eylül 2021
Evinizi Kışa Hazırlayın

Evlerde yapılan dizaynlar her mevsim önem arz eden konular olmuştur. Özellikle kış aylarında evlerde daha fazla vakit geçirildiğinden dolayı yaz aylarına nazaran ev dekorasyonlarındaki tercihler daha önemli olmaktadır. Açık renkli eşyalara sahip olunsa dahi eşyalar üzerinde oynama yapmak, ürünler eklemek de evin dizaynını, bununla beraber eşyaların da değişimini beraberinde getirir. 

 

Evinizi Kışa Hazırlayın

 

Kışları dekorasyon fikri olarak özellikle battaniye ve yünlü olan şeyler ev içerisinde dikkat çeken durumlar olmaktadır. Yaz aylarında daha açık renkler, pikeler ve ince kumaşa sahip olan halı ve kilimler evde hakim oluyorsa kışları da tam tersi olan kalın ve yünlü kilimler, eşyalarda da koyu renkler hakim olmaktadır. Bunların yanı sıra koltuk üzerine atılan battaniyeler de dekorasyona farklı bir hava katmaktadır. Hem yatak odalarınızda hem koltuk üzerinde tv seyrederken kullanılan battaniyeler için Zebra Casa battaniye ve premium battaniye setlerine göz atabilirsiniz.

Koyu renklerin tercih edilmesi ile birlikte duvara konulan bir duvar örtüsü ya da asılacak bir tablo kışları için bir dekorasyon fikri oluşturabilir. Ahşap, evlerde özellikle kışları kullanılabilir. Daha şık ve modern bir hava katacağı için koyu renkler ile uyumu da güzel olacaktır. Tüm bunlar haricinde koltuk üzerinde olan yastık sayısını arttırmak da önemlidir. Hem dekoratif hem de salaş bir görünüm elde edilmesini sağlar. 

 

Kış Aylarında Kullanılabilecek Dizayn Fikirleri

 

Kışları kullanılabilecek dizayn fikirleri arasında en çok bilinen koltuk üzerine battaniye, pike ve şal atmaktır. Hem rahat ve salaş bir görünüm hem de sıcak tutacak fikirlerden biri olarak bilinir. Dekoratif bir alan oluşturmaya yarayacak tüylü ya da kürk olan peluş halılar da evin her köşesinde kullanılabilecek özelliğe sahiptir. Şık durmasının yanı sıra kış aylarında yerin daha sıcak olmasını ve ayakları sıcak tutmaya yarayacaktır. Evin herhangi bir köşesinde, ufak bir detayda örgü detayları kullanmak da kışları kullanılabilecek dekorasyon fikirleri arasındadır. Puf, kırlent, minder gibi ufak dekorasyon eşyaları ile örgü detayları bir araya geldiği zaman soğuk havalara şık bir hava katacaktır. 

 

Duvar kağıtları kullanmak, koyu renklere daha fazla ağırlık vermek, küçük boyutlarda olan dekoratif aksesuarları kullanmak, mum ve tütsü gibi ufak ama etkili olan parçalar kullanmak da kışları için uygun olur ve dekorasyon fikirleri olarak kullanılabilir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.