Geleneksel Bir Dokunuş Yün Yorgan

06 Nisan 2022
Geleneksel Bir Dokunuş Yün Yorgan

Kaliteli bir yatakta uyumak ve omurganızı destekleyecek bir yastık seçimi kadar önemli olan bir diğer noktada iyi bir yorgandır. Konforlu ve sağlıklı bir uyku için oldukça önemli olan yorgan, bizi sarması ve sıcak ya da serin tutması gibi birçok faktöre etki etmektedir. Yün yorganda senelerdir vazgeçilmeyen, büyüklerimizin belki de en çok tercih ettiği yorgan çeşitlerinden birisidir.

Yün Yorgan ve Avantajları

Yıllardır evlerimizde kullanmaktan vazgeçmediğimiz geleneksel bir dokunuş olan yün yorganlar; hepimizin anneannesinin ya da babaannesinin evinde bulunan, soğuk kış gecelerinde sıcacık tutan yün yorgan; yazın da serin tutan bir malzemeye sahip olduğu için ısıyı dengelemektedir. Bu yapısı sayesinde dört mevsim kullanıma olanak sağlamaktadır. Terleme durumunu minimuma indiren yün yorgan kaliteli bir uyku konforunu size sunuyor.

yün yorgan avantajları

Kaynak: Pexels

Genellikle koyun yününden elde edilen yün yorgan en eski yorgan türlerinden olmaktadır. Eskiden kullanılan yün yorganlar oldukça ağır ve arada sırada havalandırmak isteyen, eski haline dönmesi için uğraş isteyen bir kullanımı bulunmaktadır. Günümüzde üretilen yün yorganlar yine doğal malzeme ile birlikte oldukça esnek kıvrımları, yumuşak sarmalları sayesinde bozulma yapmaz ve şeklini korur.

zebra casa yün yorgan

Kaynak: Pexels

Uzmanlar tarafından da oldukça önerilen yün yorgan, sağlıklı bir yorgan almak isteyenler için ideal bir tercih olacaktır.

Yün Yorgan Nasıl Yıkanır?

Yün yorganlarınızı temizlemek için elde yıkama yapabilir ya da makinada yıkayabilirsiniz. Bunun için öncelikle satın almış olduğunuz yorganın yıkama talimatlarını inceleyebilirsiniz. Makinanızda yün yıkama programı varsa bunu tercih edin. Eğer yün yıkama programı yoksa hassas yıkama seçerek 30 derecede yıkamanız uygun olacaktır. Deterjan olarak ise sıvı deterjan kullanmanız daha iyi. Çünkü toz deterjanlar kalıntı yapmaya müsait olup yorganlarınızın için kalarak alerjiye sebep olabilir. Yünlerin sertleşmemesi için yumuşatıcı kullanabilirsiniz. Yün yorganınızı kuruturken sererek kendi halinde kurutma yapabilirsiniz.

Zebra Casa Yün Yorgan ve Yün Yastık

Zebra Casa yün yorgan %100 pamuk dış kumaşı ve 350gr/m2 merinos yün dolgu malzemeden üretilmiştir. Hava geçirgen yapısı sayesinde koku ve nem yapmaz. Topaklanma yapmaz ve şekli bozulmadan kolay kullanım sağlar. İsterseniz Zebra Casa yün yastıkla birlikte yorgan setinizi oluşturabilirsiniz. 

Uzun seneler hacmi bozulmadan kullanabileceğiniz tek kişilik yün yorgan: 155x215cm, Çift kişilik yün yorgan: 195x215cm avantajlı yün yorgan fiyatlarıyla zebracasa.com online satışta sizleri bekliyor!

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.