Masa Örtüsü Seçiminde Püf Noktalar

13 Ağustos 2021
Masa Örtüsü Seçiminde Püf Noktalar


Doğru seçim bir masa örtüsü, masanızın yüzeyini korurken aynı zamanda şık sofralar oluştmak için görsel bir çekicilik yaratmalıdır. Uzun ömürlü ve kaliteli olmasının yanı sıra bütçenize de uygun olmalıdır. Tüm bunlar için dikkat etmeniz gereken üç önemli unsur sizi aradığınız masa örtüsü konusunda yardımcı olacaktır. 

Doğru Malzeme

Masa örtüleri için en yaygın kullanılan malzeme seçimlerinden biri pamuktur. Pamuk, son derece emici ve dayanıklı olduğu için günlük kullanımda en iyi seçimdir. Pamuklu masa örtüleri ekonomiktir ve bakımı kolaydır. Onları ılık suda yıkayabilir ve farklı durumlar için mükemmel kılan çeşitli renklerde satın alabilirsiniz. Yemek masası, mutfak alanı ve hatta dış mekan için mükemmel bir seçimdir.

 

Resmi etkinlikler, özel misafirler ya da özel günlerde yenecek bir yemek söz konusu olduğunda ipek mükemmel malzeme seçeneğidir. İpek, lüks bir görünüm yaratır ve dekorasyon göz alıcı bir hale gelir. Ekstra bir kenar eklemek için dekoratif ipek keten seçimi yapılabilir. İpek masa örtüleri, hassas ve bakımı zor olduğu için özel günlerde tercih edilmelidir. İpek örtüleri yıkarken özel dikkat gösterilmesi önemlidir. 

İpek ve pamuk masa örtüsünün yanı sıra hem günlük hem de özel günlerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir diğer seçenek keten kumaş masa örtüleridir. Keten masa örtüleri modern ve kusursuz tasarımıyla sofralarınıza sade ve zarif görünüm katar. Zebra Casa masalarınızda kusursuz şıklığı yakalamanıza yardımcı olur. Özel tasarlanan dantel, nakış  detaylarıyla sevdikleriniz için kurduğunuz sofralarınıza özenle eşlik eder.

 

Boyutların Önemi

Masa örtüsünün boyutu, masanın boyutu göz önünde bulundurularak seçilmelidir.Yuvarlak masa örtüleri daha çok evlerimizde günlük olarak mutfaklarımızda kullanırız. Daha özel günlerde büyük dikdörtgen masalar ve büyük boyutlu masa örtüleri tercih edilir. Masa örtünüz masanın etrafında 20-25 cm arasında sarkmalıdır. Ekstra şıklık eklemek istiyorsanız, 25-30 cm'lik bir damla oluşturabilirsiniz. Dramatik bir görünüm yaratmanın anahtarı daha uzun bir düşüş seçmektir. Doğru boyutu elde etmek için masanın uzunluğunu ve genişliğini ölçmeniz ve kişisel zevkinize göre damlanın uzunluğunu eklemeniz gerekir. Masa örtüsü ölçerken masanın şeklini de göz önünde bulundurmalısınız. Kullandığınız farklı boyutlarda masalar varsa, en büyük boyutu olan masa örtülerini satın almak en ideali olacaktır. Zebra Casa masa örtülerinin standart ölçüleri 160x260 cm olarak tasarlanmıştır. 

 

Mükemmel Tasarım

 

Örtünün tasarımı, belirli bir görünüm yaratmak için önemlidir. Dokuma, baskılı, desenli veya işlemeli tasarımlar seçebilirsiniz. Resmi durumlar için fildişi veya beyaz renk ideal bir seçim olacaktır. Genel dekorasyonda da bu renkler zarif ve şık bir görünüm yaratmak için idealdir. Masa örtüsü seçimi yaparken evin dekorasyon ögelerini ve renklerini göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Örneğin; kahve tonlarına sahip bir dekorasyon hakimse o zaman krem rengi gibi daha iç açıcı renklerde masa örtüsü tercih edilmelidir.

 

Hem dekorasyonunuza uygun hem de en şık sofralar yaratmak için bir çok modelde masa örtüsü Zebra Casa'da! Zarif dantel detaylı masa örtüleri, runner ya da peçete detaylı masa örtülerimizi incelemek için sayfamıza göz atın. 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.