Yatak Odanızın Dekorasyonunda Önem Vermeniz Gerekenler

13 Ağustos 2021
Yatak Odanızın Dekorasyonunda Önem Vermeniz Gerekenler

Kendi Hikayeniz 

 

Yatak odası sizin kişiliğinizin en gerçek yansımasıdır. Yatak odası dekorasyonu hayatınızın hikayesi olmalı, nasıl hissettiğinizi yansıtmalı ve kişiliğinizi ifade etmelidir. Trendler hakkında endişelenmemeli, gerçekten zevk aldığınız şeyleri bulmalısınız. Parlak renkler, pasteller, beyazlar ve griler, desenler veya hoşunuza giden herhangi bir tema edinmelisiniz. Kişiliğinizden ilham almalı ve hoşunuza giden fikirleri denemelisiniz. Sürecin tadını çıkarmak ve yatak odanızın sizinle birlikte gelişmesini sağlamak önemli bir unsurdur.

 

Renklerin Uyumu

 

Yatak odanızdaki renkler ruh halinizi etkiler. Yatak odası söz konusu olduğunda sade ve ruh halinizi sakin tutan renkler tercih etmelisiniz. Sade ve soft renkler olan krem, mavi, açık eflatun, pudra pembesi duvarlar sizi her daim dingin ve enerjik tutacaktır. Daha fazla alan yanılsaması yaratmak için açık bir renk düzeni seçmelisiniz. Renk, mekanınızda bir atmosfer yaratmada önemli bir rol oynar. Yatak odanız için en iyi rengi seçmek, odaya daha fazla doğal ışık getirmenizi ve renk düzeninizin sizi yatmadan önce aşırı uyarmak yerine dinlenmeyi ve rahatlamayı teşvik etmesini sağlayacaktır.

 

Yatak Seçimi ve Konumu

 

Yatağınızı odanızın odak noktası olarak düşünmelisiniz. Duvar boyunca ve kapıdan çapraz olarak konumlandırarak ona en ideal alanı vermiş olursunuz. Bu şekilde yatak, kapıya bakan bir konumdadır ve dışarıdan bakıldığında tam olarak görülmez. Aynı zamanda dış duvar ve pencere kenarından kaçınarak üşüme ve cereyan riskini de ortadan kaldırabilirsiniz. Renk seçimlerinde yine ruh halinizi sakinleştirecek tonlara yönelebilirsiniz.

Diğer Mobilyalar

Yatak odası mobilyası seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken nokta, ünite seçimleridir. Gömme üniteler mi yoksa bağımsız üniteler mi? Seçim, kısmen yatak odanızın şekline göre belirlenecektir. Farklı bir şekle sahip olan alanlar en iyi şekilde değerlendirmelidir. Bu yüzden gömme üniteler odanın şeklini düzenler. Yeni mülklerdeki daha standart alanlar, iyi seçilmiş mobilya takımları veya eklektik bir komodin, yatak odası depolama birimleri ve bağımsız bir gardırop ile en iyi şekilde çalışacaktır.

 

Bağımsız seçenekler, takılı ünitelerden çok daha ucuz olabilir. Yatak odası tasarımınızı değiştirmek isterseniz de daha kolay olacaktır. Yatak odası mobilyanızı seçerken yalnızca bir kurala uymanız gerekiyorsa, yatak odası deposu olarak ikiye katlanan parçaları seçmelisiniz. Narin veya açık renkli çerçevelere sahip öğelerin seçilmesi, alanı görsel olarak aşırı yüklemeyi önleyecektir. Ayrıca yatak odasının da daha büyük, daha az resmi ve daha parlak görünmesini sağlayacaktır.

 

Perdeler ve Aydınlatma

 

Perdeler, yatak odasına anında rahatlık hissi katacaktır. Pencerelerinizin gerçekte olduğundan daha geniş olduğu yanılsamasını yaratmak için, perde çubuğunu camın her iki yanından ve çerçevenin üstünden uzatmayı düşünmelisiniz. Alanınız varsa, mümkün olduğunca fazla ışık girmesi için perdelerin pencereyi açtığından emin olmalısınız. Perdeler bir odaya karakter ve stil katarken, bakımı pahalı ve zahmetlidir. Panjurlar daha ucuz ve daha kolay bir alternatiftir. Her zaman iyi takılmalı ve iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı olacak karartmaya sahip olmalıdır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.