Yazlık Pike Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

21 Haziran 2023
Yazlık Pike Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Havaların ısınmasıyla birlikte dolaplarımızda kışlıkların yerini yazlık kıyafetler alırken, yatak odamızda da yorganların, battaniyelerin yerini ince pike takımı almaya başlıyor. Bahar ve yaz aylarında en ideal ev tekstili ürünlerinden olan pikeler; ince yapısıyla serin bir uyku konforu yaşatır. Ancak yazın pike kullanırken uyku kalitenizi bozmamak için nasıl bir kumaş tercih etmelisiniz, nelere dikkat etmelisiniz hepsini yazımızda bulabilirsiniz.

Sağlıklı bir uyku için ilk olarak vücut yapısına uygun kumaşlarda pikeler seçmek önem taşımaktadır. Uyurken sizi rahat hissettirecek, terletme yapmayan, sert yapıda olmayan bir kumaş uyku kalitenize de katkı sağlar. Bunun için en ideal pike kumaşı %100 pamuklu pike takımlarıdır. Pamuklu kumaşlar hava geçirgen yapısıyla hem serin bir uygu uyumanızı sağlar hem de sağlık açısından uygundur. Diğer kumaş türlerindeyse yıkama sonrası kumaşında sertleşme, çekme ve solma gibi durumlarla karşılaşılabilir. Pike takımlarını uzun ömürlü kullanmak ve birkaç yıkama sonrası çekme, solma gibi durumların yaşanmaması için mutlaka kumaşın özelliklerine göre yıkama talimatına uygun temizliği sağlanmalıdır.

Pikeleri kullanım alışkanlıklarınıza göre tekli halde ya da set olarak satın alabilirsiniz. Pike setlerinin içinde genellikle pikeye uyumlu nevresim takımları da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yastık kılıfı ve pike olarak takım olanları da vardır.  

zebra casa sandal pike takımı

Zebra Casa Sandal Pike Takımı

Pikeler hafif yapısıyla kullanım kolaylığı sağlarken aynı zamanda görünümleri sayesinde dekoratif olarak yatak örtüsü amacıyla her mevsim kullanılabilir. Yatak odasında tercih ettiğiniz dekorasyona göre country tarzda pamuklu minimal desenlerde pikeler kullanabilir, çiçek desenlerle romantik bir hava oluşturabilir ya da bohem bir dekorasyonda ise tercihinizi müslin pikelerden yana kullanabilirsiniz.

zebra casa toscana pike takımı

Minimal tarzda bir yatak odasına sahipseniz pikeler takımlarını renk ve desenleriyle ön plana çıkarabilirsiniz.

zebra casa adel pike seti

Klasik severler ise nakışlı işlemelerden ya da dantel kenarlardan oluşan pikeleri çok sevecektir. 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.