Sonbahar Dekorasyon Fikirleri

04 Ocak 2022
Sonbahar Dekorasyon Fikirleri

 

Daha önce "Evinizi Kışa Hazırlayın" yazımızda kış aylarına uygun dekorasyon fikirlerini sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda sonbahar aylarına özgü dekorasyon fikirlerini derledik.

Ev Dekorasyonunda Sonbahar Renkleri

Mevsim değişikliklerini genellikle ev dekorasyonlarımız da yansıtmak isteriz. Belki yaprakların ve renklerin dekorasyona doğrudan bir etkisi olmasa da genel olarak mevsim esintilerini evlerimizde hissetmek isteriz. Bir geçiş dönemi olan sonbahar, baharın hareketliliğinin aksine her şeyin yoğunlaştığı ve yavaşladığı bir dönemdir. Bu dönemde genellikle iş temposu, kış için hazırlıklar ve mevsimin getirdiği hava insanı etkiler. Bu noktada evinizi sonbaharın muhteşem renkleri ile daha huzurlu bir yer haline getirerek sonbaharı karşılayabilirsiniz.

 

Huzurlu Ev Dekorasyonları

 

Huzur ve rahatlık teması içeren sonbahar temaları herkesin dikkatini çekiyor. Aynı zamanda sıcak renk tonlarını bir arada kullanmak göz yorucu olacağından dolayı gri, siyah ya da beyaz parçalar ile evinizdeki aydınlığı arttırabilirsiniz. Ayrıca toprak renklerine kontrast bir renk seçimi olarak pastel yeşil tonları da evinde zıt bir denge oluşturacaktır. Sonbaharda evlerinizde sonbahar renkleri ile hazırlanmış masa örtüleri de tercih edebilirsiniz. Mumlar da son zamanlarda ev dekorasyonlarında en sık kullanılan ürünler arasında yer alıyor. Bunun yanında sonbahar havasına uygun tarçın, vanilya, elma kokuları içeren oda kokuları da sonbahar havasını odalarınıza taşıyacaktır. Evinizin sıcaklığını arttıracak sonbahar dekorasyon fikirleri ile kendi dekorasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

 

Sonbahara Özel Doğal Dekorasyonlar

 

Ev dekorasyonunda bitkileri kullanmayı ve evinde meydana getirdikleri renk çeşitliliğini seviyorsanız, sonbaharda karşınıza çıkabilecek pek çok doğal dekor parçasını kullanabilirsiniz. Bunlara ise, kozalaklar, solmuş yapraklar, kurumuş dallar, su kabakları, at kestanelerini örnek verebiliriz. Hem sıcacık renkleri hem de bu mevsimde karşımıza çıkmaları ile evlerinizde doğal dekorlar için kullanabilirsiniz.

 

Ev Dekorasyonunda Battaniye ve Yastık Kullanımı

 

Sonbahar mevsimi, genellikle iş temposunun arttığı ya da başladığı, yeni bir mevsim ve seneye geçiş için hazırlıkların başladığı bir dönemdir. Bu da insanları yorabilir. Bu nedenle de insanlar, eve geldiğinde içini ısıtacak ve kendisini rahat hissettirecek dekorlar görmek ister. Bu nedenle özellikle de sonbahar mevsiminde dekorasyonlarda battaniye ve yastık kullanımında önemli bir artış gözlemlenir. Rengarenk yastıklar ve buna uygun renklerdeki yumuşacık battaniyelerle sonbahara evinizi hazırlayabilirsiniz.Zebra Casa battaniye ve renklı yastık kılıfları, sonbahar renklerinde Loft Pike Takımları mevsimin havasını evlerinizde de yaşatacak. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.